Wsparcie rozwoju dziecka

Centrum 8 Kroków

Wsparcie rozwoju dzieci i opieka specjalistów

Każde dziecko ma potencjał i prawo do szczęśliwego rozwoju - do czynienia postępów i osiągania sukcesów.

W naszym Przedszkolu odkrywamy szanse i możliwości dzieci. Wszystkie nasze dzieci znajdują się pod troskliwą opieką logopedy, psychologa oraz innych specjalistów Centrum Rozwoju Dziecka „8 Kroków”

„8 Kroków” w naszej nazwie to odniesienie do teorii ośmiu rodzajów inteligencji Howarda Gardnera. Jego podejście zakłada istnienie 8 różnych stylów poznania oraz indywidualnych dróg uczenia się i rozumienia świata. Poznanie indywidualnych profili inteligencji dzieci stanowi podstawę ich dalszego harmonijnego rozwoju. W oparciu o wiedzę na temat mocnych i słabych stron dzieci, możemy wykorzystywać i rozwijać tkwiący w nich potencjał – korzystając z „mocnych stron” do wspierania „słabszych stron” w rozwoju.

Regularnie przeprowadzamy przesiewowe badania logopedyczne, analizę funkcjonowania sfer rozwoju dziecka oraz obserwację psychologiczną. Jeżeli w wyniku diagnozy zostaną wykryte jakiekolwiek niepokojące objawy, lub zaistnieje potrzeba wsparcia rozwoju dziecka w określonych obszarach, oferujemy możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć specjalistycznych w postaci:

• indywidualnej terapii logopedycznej
  • pełnej diagnozy i terapii pedagogicznej
  • indywidualnych zajęć z psychologiem/terapeutą

Dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oferujemy możliwość realizacji Indywidualnego Programu Edukacyjno – Terapeutycznego, dedykowane zajęcia terapeutyczne oraz specjalistyczne wsparcie.

Zapraszamy wszystkie dzieci na bezpłatne konsultacje i badanie poziomu rozwoju kluczowych obszarów funkcjonowania psychospołecznego.

Pełna oferta wsparcia Centrum Rozwoju Dziecka „8 Kroków” znajduje się jego stronie www:

Centrum „8 Kroków”